kobieta która gotuje rosół

Kobieta która gotuje rosół Hanki Bondarenko to jedna z tych książek, które pomagają żyć, poetycki balsam na zmęczoną duszę współczesnego człowieka.

Urzeka mnie w niej pogodny uśmiech, w którym kryje się życiowy dystans oraz szczerość, z jaką poetka opowiada o swoim wewnętrznym świecie. Mamy wrażenie, że obcujemy z kimś bogatym, wyrazistym, kto tysiące razy rozpadał się na kawałki i tyleż razy zdołał się sklecić, aż w końcu odkrył w rozpadzie przyjaciela i zbudował swój wewnętrzny świat, do którego zaprasza i nas.

Podmiot liryczny nie wpada w panikę, że życiowe ścieżki bywają kręte, lecz potrafi odkryć ich naturalną prostotę i zaskakiwać nas wolnością, którą daje odnajdywanie rzeczy takimi, jakie są.

Nie jest to poezja przeznaczona tylko dla wąskiego grona znawców, jest to poezja dla ludzi, z której każdy może czerpać według siebie…”

Piotr Sanetra, Wydawnictwo Norbertinum

Osoby, które chciałyby zakupić moją książkę, proszę o wysłanie wiadomości (w tym adresu, na który mam przesłać tomik oraz potwierdzenia przelewu) na adres:

teatrmojejzony@gmail.com

Jeżeli ktoś ma takie życzenie, to z radością podpiszę dla niego moją książkę:)

nr konta: 71 1090 2590 0000 0001 4180 0109
Hanna Bondarenko

cena książki 45 zł

Głosy o twórczości Hanki Bondarenko

„Towarzyszyłem jej pierwszym próbom dramaturgicznym, odnajdując w nich pewne interesujące treści, których w polskiej dramaturgii niewiele… Sądzę, że Pani Hanna ma talent dramaturgiczny, którego rozwój może przynieść bardzo ciekawe rezultaty…”

                                                                                                                                           Maciej Wojtyszko (reżyser, pisarz, autor sztuk i komiksów)

To poetka interesująca, dojrzała, o dużej kulturze słowa. Jej wiersze cechuje prostota, brak udziwnień, duża komunikatywność. W subtelny sposób ukazują one złożoność stosunków międzyludzkich, zawikłania uczuciowe, paradoksy rzeczywistości, składając się na portret wrażliwej współczesnej kobiety.”

                                                                                                                                           Bohdan Zadura (poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki)

Najlepsze jej wiersze są jak od lancetu – proste, ostre, precyzyjnie celne i często zaskakująco oryginalne. Na uwagę zasługują specyficzna żartobliwość, przewrotność i przejrzystość kompozycyjna. W konkursie literackim imienia Morawskiego w Gorzowie (2014) zachwyciła jurorów (byłem jednym z nich) wierszem „kobieta która gotuje rosół”, dzięki któremu zdobyła pierwszą nagrodę.

                                                                                                                                                                             Józef Baran (poeta), „Krytyka Literacka